مصاحبه با صلاح‌الدین مهتدی، تحلیل‌گر سیاسی کُرد


خروش لرستان از حنجره رجب زاده
kurdane.com
کاک حشمت از جوانی با توجه به صدای خوب با هنرمندان بزرگ لرستان آشنا می شود و از همان زمان شاکردی استاد بزرگ آواز لری استاد سقائی را می کند و با این کار بیشتر با این هنر آشنا می شود بقول استاد سقائی کاک حشمت می توان و توانسته است راه بزرگان موسیقی لری را ادامه دهد.
27 Jan 2011
مصاحبه با صلاح‌الدین مهتدی، تحلیل‌گر سیاسی کُرد
kurdane.com
کردانه: در این گفتکوی خودمانی که در کردستان باشور تهیه شده، کاک صلاح مهتدی خاطرات خود را در رابطه کومار کردستان برایمان می گوید
27 Jan 2011
پرونده لطیفی و بازداشت شدگان سنندج در مصاحبه با اجلال قوامی
kurdane.com
کاوه قریشی: روزنت: با گذشت بیش از یک ماه از توقف اجرای حکم اعدام حبیب الله لطیفی و بازداشت شماری از فعالان مدنی و فرهنگی سنندج در این ارتباط، سرنوشت پرونده این دانشجوی کرد و سایر بازداشت شدگان همچنان در ابهام قرار دارد.
27 Jan 2011
پيكر زنداني سياسي جعفر كاظمي ديروز در گيلانوند دماوند دفن گرديد
kurdane.com
مطابق گزارش رسيده از ايران ، پيكر زنداني سياسي اعدام شده جعفر كاظمي ديروز در گيلانوند دماوند بدون اطلاع و حضور اعضاي خانواده دفن گرديد وبه آنها اطلاع داده شده است .
26 Jan 2011
شرایط روحی کسانی آشفته است که بدنبال ضایع کردن حقوق مردم هستند
kurdane.com
سحام نيوز: دفتر مهدي كروبي برخی مطالب منتشرشده به نقل از وی درباره ديدار اخير سيد محمد خاتمي و هاشمي رفسنجاني را تکذیب کرد.
26 Jan 2011
قاضی شعبه چهارم اتهامات اسکندری تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی از طریق تجمع و تبانی
kurdane.com
کردانه: دلیر اسکندری از فعالان مدنی شهر سنندج، عضو جبهه متحد کرد و عضو سابق اتحادیه دموکراتیک دانشجویان کرد ، امروز پس از یک ماه بازداشت موقت در اداره اطلاعات و زندان مرکزی سنندج به دادیاری دادگستری این شهر فرا خوانده شد.
25 Jan 2011
نامه خانم ثريا فلاح به خانم شيرين عبادى در خصوص زندانيان محكوم به اعدام كورد از جمله زینب جلالیان
kurdane.com
به عنوان یکی از اعضاء خانواده بزرگ زندانیان سیاسی،تصمیم گرفتم تا از شما در رابطه با یکی از زنان زندانی کُرد که در لیست محکومین به اعدام قرار گرفته تقاضای کمک نمایم.
26 Jan 2011
غلام رضا خان ارکوازی از نگاه کاک ظاهر سارائی
kurdane.com
برنامه تصویری این هفته رادیو کردانه قسمت اول مصاحبه با ظاهر سارائی شاعر و نویسنده ایلامی است . در این مصاحبه کاک ظاهر در رابطه غلام رضاخان ارکوازی شاعر نامدار کرد و دیوان او برایمان صحبت خواهد کرد.
شما می توانید برنامه های هفتگی کردانه را از طرق ماهواره هاتبرد روی فرکانس تلویزیون روژهلات تماشا کنید. برنامه های رادیو کردانه هر هفته روز جمعه ساعت 14.00 و هر شنبه ساعت 21.00 به وقت کرمانشاه پخش می شود.
25 Jan 2011
همفکری و هم سوی بعضی از روشنفکران با حاکمیت در جهت سرکوب ملتهای غیر فارس
kurdane.com
کردانه:رسول سیلکه: دوبارە موضوع ملیتها و تبعیض نژادی، ولی این بار بحث اصلی، حاکمیت و حکومتهای مستبد حاکم بر ایران نیستند، چون تاریخ خود گواه اینست کە حکومتهای حاکم بر ایران در طول دوران چە تبعیضهای خصمانەای را در قبال ملیتهای غیر فارس ساکن ایران در پیش گرفتەاند
25 Jan 2011
درگیری شدید لفظی آقای مسعود شفیعی وکیل دادگستری باابولقاسم صلواتی
kurdane.com
کردانه: آقای شفیعی ضمن تأیید خبر فوق اعلام کرد که ایشان در پی پیگیری پرونده آقای شهابی متوجه شد که دادگاهی آقای شهابی بدون اطلاع قبلی وی در روزسه شنبه 28 دی برگزار می شود که این مسئله با اعتراض شدید آقای شفیعی به قاضی صلواتی مواجه می شود که صلواتی وی را تهدید به بازداشت می کند اما باپیگیری های آقای شفیعی جلسه دادگاهی آقای شهابی درسه شنبه 28 دی لغو و به زمان دیگری موکول می شود.
25 Jan 2011
گزارش هایی از زندان های اوین،گوهر دشت،وکیل آباد مشهد
kurdane.com
کردانه: گزارش های دریافتی از زندان اوین بند 209 حاکی از آن است که سرمای شدید زمستان و بی توجهی به وضعیت زندانیان در این بند به شدت باعث آزار و رنج زندانیان شده است و علی رغم سرمای شدید مسئولان این بند از دادن لبس های اضافی و پتوی اضافی به زندانیان خود داری می کنند
25 Jan 2011
حراست اموزش پرورش کردستان از فرهنگیان خواست تا حرکت های صنفی معلمان را گزارش نمایند
kurdane.com
کردانه: حراست به همه ادارات و مراکز در استان کردستان اعلام کرده است که فعالیت اعضای انجمن صنفی معلمان کردستان را به شدت زیر نظر داشته باشند و به صورت مداوم از اعضای انجمن صنفی معلمان کردستان به ادارات آموزش و پرورش ،حراست این ادارات و اداره اطلاعات گزارش دهند
25 Jan 2011
آموزش و پرورش استان کردستان در مسیر سیاست های ضد انسانی و علم ستیزانه
kurdane.com
مدتی است که آموزش و پرورش استان کردستان در مسیر سیاست های ضد انسانی و علم ستیزانه ی جمهوری اسلامی به بهانه ی هیئت امنایی کردن مدارس فشار زیادی را بر خانواده ها ودانش آموزان اورده است و جهت ادامه ی تحصیل از آنها مبالغ 70 تا 150 هزار تومان درخواست کرده است که این مسئله با توجه به فشارهای اقتصادی موجود و فقر خانواده ها و بیکاری اکثر پدران و مادران باعث نگرانی های گسترده ای در میان خانواده ها شده است.
25 Jan 2011
سونامی اعدامها دو تن دیگر از معترضین پس از انتخابات را قربانی گرفت
kurdane.com
با ادامهء اعدامها، افراد دیگری که با اتهامات واهی محاربه محاکمه شده اند با مرگ روبرو هستند