عروس آزدی و رویای مظلومان!


اعدام فرهاد تارم و بازداشت خانواده در مصاحبه با بستگان گفتند آزاد می کنند، اعدام کردند
kurdane.com
کاوه قریشی: همزمان با اعدام فرهاد تارم، زندانی سیاسی کرد در زندان مرکزی ارومیه دست کم ده عضو خانواده وی نیز در جریان اعتراض به اجرای این حکم بازداشت شدند.
30 Jan 2011
ترجمه آزاد پریا شاملو به زبان کردستان جنوبی
kurdane.com
کردانه: مسته‌فا به‌یگی: پریااحمد شاملو به‌ گویش کوردی فه‌یلی :
30 Jan 2011
به مناسب فستیوال بابا طاهر در سلیمانیه
kurdane.com
کردانه: سعید سوره میری: بابا طاهرعریان از چهره های عارف نامی حوزه زاگرس است. بدان دلیل که مقبره اش در همدان واقع شده به رسم معهود او را همدانی خطاب می کنند
30 Jan 2011
درخشش دو نویسنده ی کردستان جنوبی در نهمین فستیوال داستان کوتاه کردی
kurdane.com
در این فستیوال جایزه ی نخست و لوح یادبود و تندیس به داستان کودکانه ی کردی به خانم«زینب بلدی» تحت عنوان«ته ق ته ق که وش» از شهر اسلام آباد کرماشان تعلق گرفت و هیت دوران جایزه ی نخست داستان کوتاه را به آقای «کریم دریکوند» با داستان «نردبان پنج پله» از شهرخرم آباد اختصاص دادند.
30 Jan 2011
قوانین ضد زن در جمهوری اسلامی
kurdane.com
تمكين يا طلاق؟ مساله اين است، زن‌ها از شوهرانشان تمكين عام و خاص كنند و حق طلاق را براي خودشان نگه دارند يا مردها در دادگاه ثابت كنند
29 Jan 2011
فراعنــه زمانی صـــــــــدای ملــــــــت را می شنوند که دیر شده است
kurdane.com
میرحسین موسوی در یادداشتی ضمن بررسی شرایط حاکم بر خاورمیانه، قیام حق طلبانه مردم در برخی کشورها را در راستای بر هم زدن نظام ظالمانه ای دانست که منطقه را در چنگال خود فراگرفته و آن را ناشی از بی احترامی حکومت ها به حق تعیین سرنوشت مردم خواند. آخرین نخست وزیر ایران، همچنین از جانب ملت ایران به مردم آگاه و مبارز مصر و تونس و اردن و یمن ادای احترام و آرزوی پیروزی کرد.
29 Jan 2011
زهرا بهرامی شهروند ایرانی- هلندی اعدام شد
kurdane.com
زهرا بهرامی، شهروند ایرانی- هلندی، بامداد امروز شنبه نهم بهمن ماه، در تهران اعدام شد.
زهرا بهرامی، فرزندعلی، از دستگیر شدگان اعتراضات ۶ دی ماه سال ۸۸ بود که مسئولان به اتهام "قاچاق مواد مخدر" برای وی حکم اعدام صادر کرده بودند.
29 Jan 2011
2 درصد از افراد کارتن خواب کشور را زنان تشکیل می ‌دهند
kurdane.com
بر پایه آمار رسمی، زنان کارتن خواب که متوسط سنی آن‌ها 25 تا 45 سال است، 2 درصد از کل افراد کارتن خواب را تشکیل می ‌دهند و به گفته مسئولان شهری در تهران، این رقم در حال افزایش است.
29 Jan 2011
موسوی دریافت پول از محمود عباس را تکذیب کرد
kurdane.com
کلمه : برخی از سایت های وابسته به دولت در روزهای اخیر نوشته اند که محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطین، یک فعال اقتصادی را متقاعد کرده برای تاسیس یک ایستگاه رادیویی برای معترضان پس از انتخابات، میلیون‌ها دلار به میرحسین موسوی کمک کند.
28 Jan 2011
عروس آزدی و رویای مظلومان!
kurdane.com
علی مهرابی: برای ایجاد آرامش در خاورمیانە و آفریقا باید مرکز بازتولید ترور و خشونت را هدف قرار داد و این مرکز دفتر شخص خامنەای دژخیم است نە جای دیگری یا شخص دیگری.
اکنون وظیفە انسانی همە آزادیخواهان و سازمانهای سیاسی ایرانی، بسیار خطیر و واجب‌تر از هر زمان دیگری است، زیرا آرامش بخش بزرگی از جهان در گرو نابودی این سیستم دینمدار و وحشت آفرین است.
28 Jan 2011
شه‌پۆلی سێهه‌می ڕه‌خنه‌ له‌ پارتی ژیانی ئازادی کوردستان ( په‌ژاک )
kurdane.com
کردانه:هادی سۆفی زاده‌: دروست بوونی پارتی ژیانی ئازادی کوردستان هه‌رله‌سه‌ره‌تاوه‌ حه‌ساسییه‌تێکی زۆری له‌ لای حیزبه‌کانی ڕۆژهه‌ڵاتی کوردستان وبه‌شێک له‌که‌سانی سه‌ربه‌خۆدروست کرد. دیارده‌ی له‌وچه‌شنه‌ له پانتای سیاسی به‌شه‌کانی دیکه‌ی کوردستانیش هه‌بوه‌و ئه‌کرێ ئاماژه‌ به‌ ‌مێژووی درووست بوونی پارتی کرێکارانی کوردستان له‌باکووری کوردستان بکه‌ین.
28 Jan 2011
گفتگوی وریا محمدی با عسل اخوان پیرامون اعدام های اخیر در ایران
kurdane.com
از فردای سرنگون شدن حکومت پهلوی و آغاز تلاش حاکمیت جدید برای سرکوب انقلاب 57، از 28 مرداد 1358 تا کنون سرکوب کردستان بی وقفه ادامه داشته اما هیچ وقت نتوانستند کردستان را در کل نمادین ادغام کنند. اعدام‏های کردستان در ماه‏های اخیر تداوم همین روند سرکوب به شمار می‏روند.
28 Jan 2011
جناب آقای محمد خاتمی؛ بياييد با هم کمی صادقانه صحبت کنيم.
kurdane.com
، محمد ملکی: راستی شما فکر می‌کنيد اگر وضع مانند ۱۰ - ۱۲ سال پيش شود و شما رئيس جمهور با بيش از ۲۰ ميليون رأی شويد و مجلسی مانند مجلس ششم هم در اختيار شما باشد با چنين قانون اساسی جناب‌عالی در پايان کار نخواهيد فرمود من يک تدارکات‌چی بيش‌تر نبودم؟
28 Jan 2011
درگذشت حسین راضی چپ اخلاق گرا
kurdane.com
رحیم همتی : حسین راضی ازاولین کنشگران سیاسی، اجتماعی، فرهنگی درایران قرن بیستم بویژه دردهه بیست ازنسل تازه روزگار خودش بود، که ازاستان فارس دردوره دانشجویی درمبارزه با رجال انگلوفیل معروف به " سیدنورالدین " وباند سردارفاخرحکمت که تا آخر عمر رییس مجلس وابسته به دربار بود آغاز نمود