نگاهي به موسيقی مقامی کُردهای خراسان


8 Sep 2011
نگاهي به موسيقی مقامی کُردهای خراسان
kurdane.com
کردانه:دکتر افراسیاب شکفته: موسيقي مقامي کردهای خراسان يكي از پوياترين انواع موسيقي ايران محسوب مي‌شود. شمال خراسان داراي يكي از غني‌ترين و قديمي‌ترين فرهنگ موسيقي و يكي از مهمترين پايگاه‌هاي موسيقي کردی به خصوص موسيقي مقامي است.
8 Sep 2011
تكذیب خبر مستقر شدن مشترک نیروهای آمریکا و پیشمرگه در قندیل
kurdane.com
کوردانه : ارتش امریکا این خبر را تکذیب نمود که توافقی در بین قوای نظامی امریکا و حکومت اقلیم کوردستان در مورد مستقر شدن نیروهای دو طرف در کوهستان قندیل را برای مانع شدن از فعالیت حزب کارگران کوردستان وجود داشته باشد و همزمان نیز بیان نمود: امریکا از هردو کشور عراق و ترکیه در راستای مبارزه با تروریزم حمایت می کند.
8 Sep 2011
دستگیری چهار جوان پاوه ایی توسط نیروهای اطلاعات
kurdane.com

کوردانه : نیرو های امنیتی وابسته به اداره اطلاعات شهر پاوه، عصر روز دوشنبه چهار نفر از جوانان روستای "زه ردویی " از توابع شهرستان پاوه را بازداشت کردند.
8 Sep 2011
ارتش هم به یاری سپاه پاسداران شتافت
kurdane.com

کوردانه : فرماندەی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران می گوید در علمیات علیه پژاک، ارتش در کنار سپاه به "انجام وظیفه" مشغول است. در همین حال یک عضو مجلس پژاک گفته است که آنها مرزهای کردستان را ترک نخواهند کرد.
8 Sep 2011
تداوم حملات هوایی ترکیه به مرزهای اقلیم کردستان
kurdane.com

هولیر - کوردانه ، مانیشت ایلامی : جنگنده‌های ارتش ترکیه‌ دیروز چهارشنبه‌ بار دیگر با نقض حریم هوایی اقلیم کوردستان، مناطق و روستاهای مرزی را بمباران کردند.
8 Sep 2011
نیروهای امنیتی سوریه 34 نفر دیگر را کشتند
kurdane.com
کوردانه : فعالان سوری روز پنجشنبه 8-9-2011 گزارش دادند طی 24 ساعت گذشته دست کم 34 تن بر اثر شلیک نیروهای امنیتی سوریه به تظاهر کنندگان در شهرهای مختلف اين کشور کشته شدند.
8 Sep 2011
بروز حرکتهای اعتراضی در ایران را منتفی دانسته است
kurdane.com
رئیس جمهوری ایران هر نوع تشابهی بین شرایط در ایران با کشورهای دیگر منطقه را رد کرده و با توصیف جمهوری اسلامی به عنوان یک نظام دموکراتیک، بروز اعتراضات ضد حکومتی در ایران را منتفی دانسته است
8 Sep 2011
قذافی دیکتاتور برکنار شده لیبی فرار به نیجر را تکذیب کرد
kurdane.com
معمر قذافی، رهبر برکنار شده لیبی در پیامی تلفنی فرار به نیجر را رد کرد و از ادامه حضور خود در کشورش خبر داده است.
7 Sep 2011
مبارزه مسالمت آمیز هم استراتزی و هم تاکتیک
kurdane.com
همایون مهمنش: اخیرا آقای سهیل روحانی در نوشته ای تحت عنوان "جنبش سبز و معضل خشونت" در سایت ایران امروز "پرهیز از خشونت" جنبش سبز را به انتقاد گرفته، با تاکید بر ضرورت "امکان دفاع از خود"، لزوم آمادگی برای "برچیدن طومار این نظام با توسل به خشونت" را طرح نموده اند. ایشان يکی از دلايل "شکست" جنبش را "ناتوانی اصلاح ‌طلبان در يافتن راهکاری مؤثر برای
8 Sep 2011
مادر رامین یعقوبی: بدن پسرم از ضرب و شتم کبود بود
kurdane.com
برخوردهای خشونت بار، ضدانسانی و غیرقانونی نیروهای انتظامی و امنیتی جمهوری اسلامی، جان جوان مظلوم و بی گناه دیگری را در ایران گرفت؛ این بار درود لرستان.
7 Sep 2011
در مقابل سناریوی سریلانکا، مدل ویتنام را در پیش می گیریم
kurdane.com
کردانه: فرماندە پیشین "نیروهای مدافع خلق" (شاخەی نظامیPKK) در گفتگویی با روزنامە "اوزگور پولیتیکا" اعلام کرد، "مادامی کە حکومت آنکارا خواهان تکرار سناریوی سریلانکا جهت مقابلە با نیروهای PKK است، ما هم برای مقابلە با این سیاست بر تجربە ویتنام در مسیر مبارزاتی خود در کردستان تمرکز خواهیم کرد".
7 Sep 2011
وزير دفاع آمريکا: انقلاب در ايران دير يا زود به وقوع می‌پيوندد
kurdane.com

کوردانه : لئون پانتا، وزير دفاع جديد آمريکا، روز سه‌شنبه گفت: «انقلاب در ايران به نظر می‌رسد دير يا زود به وقوع می‌پيوندد.»
وی افزود: «جنبشی که خواهان اصلاح و تغییر در ايران است از قيام در کشورهای تونس، مصر، ليبی و سوريه می‌آموزد.»
7 Sep 2011
کردستان عراق علیه حملات نظامی ایران و ترکیه
kurdane.com
امروزچهارشنبە، جمع کثیری از اقشار مختلف ساکنان پایتخت اقلیم کوردستان با شرکت در راهپیمایی آرام و حمل پلاکاردهایی با مضامین محکوم کردن حملات ترکیە و ایران بە خاک اقلیم کردستان، مسافت بین ساختمان انجمن وزیران کوردستان و دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد را طی کردند.
7 Sep 2011
میرحسین موسوی: نمی توان امیدی به انتخابات و شرکت در آن داشت
kurdane.com
«میرحسین موسوی» و «زهرا رهنورد» پس از گذشت ۷ ماه حبس برای نخستین بار با حضور در خانه یکی از دختران، همزمان با سه فرزندشان دیدار کردند