کاراییلان : برخی از قدرتهای جهانی نمیخواهند که خلق کرد به جایگاه و حقوق مشروعش دست یابد


4 Sep 2011
حملات نظامی ترکیه‌ و ایران باعث توقف طرح‌های خدماتی شده‌ است
kurdane.com

هولیر - کوردانه ، مانیشت ایلامی : حملات توپخانه‌ای و هوایی ترکیه‌ و ایران به‌ مناطق مسکونی اقلیم کوردستان در دامنه‌ی قندیل اجرای چندین طرح خدماتی دراین مناطق را مختل کرده‌ است.
4 Sep 2011
سربازان آمریکایی با نیروهای ارتش عراق و ترکیه برای مقابل با پ کاکا همکاری می کنند
kurdane.com

هولیر - کوردانه ، مانیشت ایلامی : سخنگوی ارتش آمریکا در عراق از همکاری نظامی این کشور با نیروهای "پیشمرگ" حکومت کردستان و ارتش عراق به منظور حفاظت از مرزهای مشترک کردستان و ترکیه در برابر حزب کارگران کردستان خبر داد.
4 Sep 2011
نسل کشی خاموش ملت کرد در ایران !
kurdane.com
آتشگاه: اگر شما هم در شهرهای کردستان ایران زندگی میکنید و از گیرنده ماهواره استفاده میکنید حتما متوجه شده اید که حدود ساعت یک بعدازظهر به هنگام استفاده از کانالهای ماهواره ای ، ناگهان با مخدوش شدن تصویر گیرنده‌تان روبرو میشوید.
4 Sep 2011
نسل کشی کردها در روستای قارنا
kurdane.com
سعید سنندجی: اکنون از نسل کشی کردها در روستای قارنا ٣٢ سال گذشتە است. حاکمان انقلابی هنوز بهایی بە گزارشات خودی و چاپ شدە در روزنامەهای وابستە بە خودشان ندادەاند. بانیان و قاتلان قارنا اکثرا زندە هستند و دارای پست و مقام بالایی در ایران کنونی هستند. تمام شواهد موجود و شرح مشاهدات بازماندگان نشان از آن دارند کە این کشتار سیاسی از طرف خود حکومت انجام شدە است.
3 Sep 2011
احتمال اعمال فشارهایی فراتر از فشارهای اقتصادی علیه سوریه
kurdane.com

کوردانه : اتحادیه اروپا در صدد تشدید فشارهای خود بر رژیم سوریه است. وزیر خارجه فرانسه گفته است که شاید دامنه این فشارها از مسائل اقتصادی نیز فراتر رود. در همین حال، بنا به آخرین خبرها دو نفر دیگر از مخالفان در سوریه کشته شده‌اند.
3 Sep 2011
زنى "خون آشام" كه مديركل چوبه هاى دار در ليبى بود
kurdane.com

کوردانه : ليبيايى ها مى گويند در عيد فطر امسال، بيشتر از خبر فرار قذافى، خبر بازداشت "هدا بن عامر" خوشحالشان كرده است. اين زن كه در راس اعدامگران و جلادان قذافى بود و به "مديركل خون آشام چوبه هاى دار" معروف شده بود، اينك به چنگ آزاديخواهان افتاده است.
3 Sep 2011
کشته شدن 2 افسر ارتش ترکیه در درسیم (تونجلی )
kurdane.com

هولیر - کوردانه ، مانیشت ایلامی : گریلاهای پ ک ک امروز در ایالت درسیم در شمال کردستان به یکی از پایگاههای ارتش ترکیه در نزدیکیهای روستای گیک سویو حمله نمودند و ضمن منهدم کردن این پایگاه دوافسر ارتش ترک را کشتند.
3 Sep 2011
پژاک : طی دیروز و امروز 76 پاسدار و مزدور کشته شده اند
kurdane.com

هولیر - کوردانه ، مانیشت ایلامی : مرکز انتشارات پژاک نتایج درگیریهای دو روز گذشته بین سپاه پاسداران و گریلاهای پژاک را به شرح زیر اعلام نمود : در بیاننامه پژاک آمده است ؛ طی دو روز گذشته 76 نفر از نیزوهای ایران کشته شده اند که تعدادی از مزدوران محلی در میان کشته شدگان میباشند .
3 Sep 2011
پ کا کا همراه با پژاک علیه سپاه پاسداران می جنگد
kurdane.com

هولیر - کوردانه ، مانیشت ایلامی : حزب کارگران کردستان (پ کا کا) اعلام کرد که نیروهای آنها نیز همراه با نیروهای پژاک علیه سپاه پاسداران جمهوری اسلامی وارد نبرد شده اند.
شاخه نظامی حزب کارگران کردستان موسوم به نیروهای مدافع خلق(HPG) روز شنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که نیروهایش از این پس با حملات سپاه پاسداران به کوهستانهای قندیل مقابله می کند.
4 Sep 2011
برخورد مأموران امنیتی با تجمع معترضان در تبریز و ارومیه
kurdane.com
گزارش ها خبرگزارها از درگیری میان معترضان به خشک شدن دریاچه ارومیه با مأموران حکومتی در شهرهای تبریز و ارومیه و بازداشت گسترده معترضان حکایت دارد.
3 Sep 2011
پژاک تنها بهانه ای برای حملات است و مسئله اصلی ملت کرد و قندیل است
kurdane.com
کردانه:شاخه نظامی حزب کارگران کردستان ، نیروهای مدافع خلق(HPG) امروز شنبه با صدور بیانیه ای در قندیل اعلام کرد که نیروهایش از این پس با حملات سپاه پاسداران به کوهستانهای قندیل مقابله می کند.
3 Sep 2011
کاراییلان : برخی از قدرتهای جهانی نمیخواهند که خلق کرد به جایگاه و حقوق مشروعش دست یابد
kurdane.com
کردانه: مراد کارییلان رهبر" ک.ج.ک" در پیامی خطاب به فستیوال فرهنگ و هنر کردی گفت " ما گریلاهای کردستانیم، ما با توسل به نیروی خود مقاومت خواهیم کرد و پیروز خوهیم شد. ما جز خلق کرد و کوهستانهای کردستان پشتیبان دیگری نداریم. تا زمانی که خلقمان حامی ما باشد هیچ قدرتی توانایی از میان برداشتن ما را نخواهد داشت. امروزه روز ما توانایی حرکت در سراسر کوهستانهای کردستان را داریم و مقاومت ادامه خواهد داشت."
3 Sep 2011
آلمان در کنفرانس ضدنژادپرستی سازمان ملل شرکت نمی‌کند
kurdane.com

کوردانه : پس از جنجالی که دو سال پیش سخنان ضداسرائيلی محمود احمدی‌نژاد در جریان کنفرانس ضد نژادپرستی سازمان ملل برانگیخت، امسال چند کشور و از جمله آلمان اعلام کردند که از شرکت در این کنفرانس خودداری می‌کنند.
3 Sep 2011
جمهوری اسلامی به کشتار غیر نظامیان کرد ادامه میدهد
kurdane.com

هولیر - کوردانه ، مانیشت ایلامی : در ادامه‌ی حملات توپخانه‌ای ایران به‌ مناطق مسکونی اقلیم کوردستان، امروز شنبه، یک چوپان کورد در اثر اثابت تیر مستقیم نیروهای