ترکیه‌ و تحولات خاورمیانه‌


20 Aug 2011
مخالفان قذافی به سوی طرابلس در حال پیشروی هستند
kurdane.com
مخالفان سرهنگ قذافی گفته اند کنترل شهر بریقه را به دست گرفته اند. در لیبی مخالفان مسلح به سوی طرابلس، پایتخت در حال پیشروی هستند. اوایل امروز تلویزیون وابسته به مخالفان از مردم این شهر خواست تا خود را برای ورود آنها آماده کنند.
20 Aug 2011
صدور حکم زندان برای هنرمند کرد در سقز
kurdane.com
يک هنرمند سقزی به نام جمال امينی توسط دادگاه انقلاب اسلامی اين شهر به حبس محکوم شد. دستگيری دهها فعال فرهنگی در مشهد و ادامه بازداشت ده تن
20 Aug 2011
تروریست ماندن مجاهدین به سود کیست؟
kurdane.com
چرا نباید پذیرفت که مجاهدین دیگر نمی‌خواهند تروریست باشند؟ خود ایرانیان که در این زمینه به اندازه کافی تجربه دارند! آیا کسانی که برای باقی ماندن این سازمان در آن لیست کذایی تلاش می‌کنند، میل دارند مجاهدین تروریست بمانند؟! اگر آنها در این لیست بمانند و خود را به «جنبش سبز» بچسبانند که بدتر است زیرا در مقام یک گروه تروریست این کار را می کنند! ولی آیا نام یک سازمان در لیست اروپا و آمریکا دلیل واقعی برای تروریست بودن یا نبودن آن است؟! یعنی اگر مجاهدین در لیست بمانند، تروریست‌اند و اگر نباشند، تروریست نیستند؟
20 Aug 2011
علی بدری رئيس کل دادگستري استان لرستان : آمار زندانیان اول انقلاب ۱۰ هزار نفر٬ اکنون ۲۵۰ هراز نفر
kurdane.com
رئيس کل دادگستري استان لرستان با تاکيد بر ضرورت پيشگيري از وقوع جرايم در کشور گفت: تشديد مجازات موجب کاهش جرايم نمي‌شود.
20 Aug 2011
حکومت فدرال کردستان عراق ورود محصولات ایرانی را ممنوع کرد
kurdane.com
کردانه: روزنامه های ایران به نقل از رئیس گمرک مرز حاج عمران از ممنوعیت ورود محصولات ایرانی به این منطقه خبر داد.
19 Aug 2011
دنگ و رنگ ایلام
kurdane.com
کردانه: دنگ و رنگ ایلام، برنامه ای از رادیو کردانه که به مناسبت تابستان تهیه شده است که تقدیم شنوندگان عزیز خواهیم کردمی کنیم. دراین برنامه تلاش خواهیم کرد که شما را با خوانندگان و آوازه خوانان قدیم و جدید استان ایلام آشنا کنیم.
19 Aug 2011
درپی تظاهرات جمعه "مژده پیروزی" در سوریه تنها در درعا 16 تن کشته شدند
kurdane.com
کردانه:ملت کرد در سوریه،در شهر بزرگ کردی قامیشلی در جمعه بشارت پیروزر دست به تظاهرات بزرگی زدند در همین رابطه شورای هماهنگی انقلاب سوریه روز جمعه 19-2011 اعلام کرد در پی
تيراندازی نیروهای امنیتی به سوی معترضان در این کشور بیش از 20 نفر جان خود را از دست دادند.
19 Aug 2011
لاریجانی قوه قضاییه: زندانیان سیاسی و مجرمان خطرناک مرخصی ندارند
kurdane.com
شیخ صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه، در بخش‌نامه‌ای تازه در مورد مرخصی زندانیان در ایران به مناسبت شب‌های قدر و عید فطر تاکید کرد که این مرخصی شامل حال زندانیان سیاسی و مجرمان خطرناک مانند سارقان مسلح و آدم‌ربا‌ها نمی‌شود.
19 Aug 2011
رسانه هاي تركيه اعلام کردند که فروند یک هلکوپتر نظامي تركيه سقوط كرد
kurdane.com
روز گذشته به دنبال حمله ارتش تركيه در منطقه حكاري واقع در مثلت مرزهاي تركيه با ايران و عراق، 12 تن از نيروهاي ارتش و محافظين روستا كشته و 14 تن نيز زخمي شدند.
يك فروند هلیکوپتر نظامي تركيه عصر پنجشنبه در بخش جنوب شرقي تركيه سقوط كرد و خلبان آن كشته و يك تن ديگر بشدت زخمي شد.
19 Aug 2011
پ.کا.کا اعلام کرد در چلی 15 نفر از جمله 3 سرگرد کشته شدند
kurdane.com
پ.کا.کا اعلام کرد که در عملیاتها کریلاهای آنها 15 تن از جمله ‌3 سرگرد ارتش ، 2 کادر متخصص نظامی و 1 مزدور کشته ‌شده‌اند.
یک فروند هلیکوپتر اسکورسکی و 3 دستگاه خودرو زرهی منهدم و قریب 15 تن از نظامیان نیز مجروح شده‌اند.
19 Aug 2011
آمریکا: ایران فعال‌ترین کشور در حمایت از تروریسم است
kurdane.com
ایالات متحده آمریکا در گزارش سالانه خود از وضعیت تروریسم در جهان ضمن آن که ایران را «فعا‌ل‌ترین کشور در حمایت از تروریسم» دانسته اعلام کرد که نام جمهوری اسلامی را به همراه سه کشور سوریه، سودان و کوبا هم‌چنان در فهرست سیاه خود نگاه می‌دارد.
19 Aug 2011
ترکیه‌ و تحولات خاورمیانه‌
kurdane.com
کاوان سلامی: تردیدی نیست تحولات سریع در منطقه‌ی خاورمیانه‌ ، شماری از کشورهای جهان، از جمله‌ کشورهای منطقه‌ را وا داشته‌ ‌ به‌ شیوه‌های مختلف نقش آفرینی کرده‌ و سیاستهای خود را اعمال نمایند. در این میان نمی توان از نقش پر رنگ ترکیه‌ غافل ماند
18 Aug 2011
دمیرتاش نسبت به‌ احتمال بروز جنگ داخلی در ترکیه‌ هشدار داد
kurdane.com
رهبر حزب صلح و دمکراسی در کردستان ترکیه‌ ضمن انتقاد از آغاز مجدد حملات هوایی ارتش ترکیه‌ به‌ مناطق مرزی اقلیم کوردستان، رهبران ترکیه‌ را به‌ تلاش‌های واقعی برای حل صلح‌آمیز مسئله‌ی کورد در این کشور فراخواند.